Lazerle gırtlak kanseri tedavisi

Lazerle Gırtlak Kanseri Ameliyatı Lazerle gırtlak kanseri tedavisi ağız içinden uygulanan bir yöntemle uygulanır. Lazer uygulanan hastalarda trekeostomi açılmasına gerek kalmaz ve hasta lazer ameliyatından sonra hayatına bu şekilde devam etmeye devam etmektedir.
 

Lazerle gırtlak kanseri tedavisi

Lazerle gırtlak kanseri tedavisi  ağız içinden uygulanan bir yöntemle uygulanır. Lazer uygulanan hastalarda trekeostomi açılmasına gerek kalmaz ve hasta lazer ameliyatından sonra hayatına bu şekilde devam etmeye devam etmektedir.

Larenk Kanseri

Larenks kanserinin erken evresinde uygulanabilen bir yöntemdir. Larenks genel ameliyatlarına göre komplikasyonu az olan bir yöntemdir fakat dezavantaji çok fazla bir hasta grubunda maalesef uygulanamıyor olmasıdır.

Hastalar için gırtlak kanserinde lazer ameliyatının tercih edilmesinin en önemli sebebi bogazlarına delik açılmayacak olmasıdır. Erken dönem gırtlak kanserlerinde hastaların tam iyileşme şansı %97 civarına kadar çıkabilmektedir. Lazer gırtlak kanseri ameliyatları Türkiye'de ilk olarak İzmir de uygulandı.

Lazerle yapılan ameliyatlar neticesinde gırtlak ta bir nüks yaşanırsa kanser tedavisi klasik gırtlak kanseri ameliyatları ve gırtlak kanseri radyoterapisi  uygulanabilmektedir.

Kanser tedavisinde hastalar ameliyat sonrası çok kısa sürelerde eski yaşam kalitelerine kavuşabilmektedirler. Ameliyat sonrası hastaların rutin kontrolleri konusunda çok hassas olmaları ve en küçük bir problemde doktorlarına randevu zamanlarını beklemeksizin başvurmaları son derece önemlidir

 

lazerle gırtlak kanseri ameliyatı

Facebook sayfamızı beğenerek bizi takip edebilirsiniz.

 

Akciğer   Kanseri için tıklayınız

 

Meme      Kanseri için tıklayınız

 

Prostat    Kanseri için tıklayınız

 

mide        Kanseri için tıklayınız

 

Lenf         Kanseri için tıklayınız

 

Sosyal Medya

Sitemizin amacı

  • Kanser hastalarına faydalı bilgiler sunmak.

Sık Sorulan Sorular

Yeni Konular

Çok Okunanlar